​Опалення будинку: як вибрати і встановити тепловий насос?


Март 15, 2018 – 08:35
Популярные типы напольных

Опалення будинку: як вибрати і встановити тепловий насос? Під час будівництва приватного будинку важливо правильно скласти проект і провести монтаж системи обігріву. Для цього необхідно підібрати найбільш підходящу систему опалення виходячи з особливостей конструкції будівлі і кліматичних умов на місцевості.

Профессиональное строительство домов из бруса по самой выгодной стоимости на сегодняшний день.

Щоб не отримувати рахунки за витрати газу, позбавити себе від необхідності постійно заготовлювати нові дрова і регулярно чистити котел, можна встановити тепловий насос повітря вода. Таке рішення буде найоптимальнішим в більшості випадків. Систему «повітря-вода» можна використовувати в теплу пору року для підігріву басейну.

Якщо мова йде про будівництво великого котеджу, можна для його обігріву вибрати систему «земля-вода». Теплові насоси, які беруть тепло з землі, стануть найоптимальнішим рішенням для споруд з великими тепловими втратами. Ще один вид ефективних систем обігріву - «вода-вода». Але такі насоси підходять далеко не для кожної місцевості.

Визначившись з типом теплового насоса, необхідно правильно розрахувати необхідну потужність виходячи з площі опалювального приміщення. Від цього показника буде залежати не тільки ступінь обігріву, але і довговічність функціонування насоса. Рекомендується встановлювати насос з запасом потужності (на 30% більше необхідної).

монтаж

Насос для опалення приміщення можна встановлювати всередині або біля будинку. На етапі проектування потрібно особливу увагу приділяти розташуванню каналів, через які буде проходити повітря. Як правило, їх розташовують на першому поверсі будівлі. Попередньо потрібно зробити фундамент вагою більше половини маси теплового насоса. Зверху укладається рифлена плита з гуми. На неї встановлюється насос.

Також при установці необхідно подбати про відвід конденсату. Для цього додатково потрібно встановити спеціальну стічну решітку. При її відсутності робота насоса при температурах нижче п'яти градусів буде утруднена. До того ж в цьому випадку доведеться занадто часто чистити фільтр.

Похожие публикации