Пірометри


Июнь 22, 2017 – 19:26
Детские напольные покрытия

Пірометром називають прилад, який призначений для вимірювання температури певного об'єкта без необхідності безпосереднього контакту з ним. Може бути виконаний у вигляді портативного (переносного) або стаціонарного приладу, який, в свою чергу, грунтується на аналізі інфрачервоного діапазону випромінюваних об'єктом хвиль або оптичного. Залежно від потужності випромінюваних хвиль в тепловому або оптичному діапазоні, дані пирометра будуть калібрувати відповідно.

Вы можете приобрести качественный цифровой пирометр по самой выгодной стоимости на сегодняшний день.

Призначення інфрачервоного термометра

У тих умовах праці і діяльності людини, де контакт з вимірюваним об'єктом фізично неможливий, оскільки буде нести загрозу здоров'ю або навіть життю працівника, пірометри є незамінними приладами. Наприклад, промислові підприємства, що виробляють металеві предмети, як правило, працюють з розпеченим сировиною, а спеціальні галузі електротехніки - з рідким азотом та іншими низькотемпературними речовинами.

Діапазони вимірювань пирометра

Існують пірометри для визначення як високих, так і низьких температур. Перші, високотемпературні пірометри, призначені для оцінки ступеня нагрівання тільки дуже гарячих об'єктів, які не можна оцінити в інший спосіб. Для низькотемпературних пірометрів властиво визначення температур не тільки гарячих (але не понад нагрітих) об'єктів, а й деяких з негативними показниками.

Джерела похибок вимірювачів температури

Для невеликих відстаней головним джерелом похибок може стати невідповідно великий дозвіл вимірювача температури, відповідно для великих відстаней на появу похибок впливає низький дозвіл пирометра (можуть потрапити сторонні предмети в поле отримання даних приладу). Також похибки може спровокувати неточне наведення на вимірюваний об'єкт, що усувається завдяки лазерними вказівками. Але найчастішим джерелом похибок може стати неправильний і невідповідний измеряемому діапазону температур, а також типу матеріалу об'єкта, коефіцієнт випромінювання.

Область застосування пірометрів

Головні галузі, які потребують цих вимірювальних приладах - тепло- і електроенергетика, космонавтика, будівництво, лабораторні дослідження і в побутових роботах. Для великих промислових об'єктів застосування ик термометрів вважається найбільш оптимальним варіантом контролю на всіх етапах виробництва температури, що забезпечує не тільки високу якість кінцевого продукту, але і відповідність нормам і вимогам безпеки робіт. Для будівельної сфери і лабораторних досліджень важливо використання пірометрів як засобу для вимірювання температур різних розчинів і сумішей, що володіють властивостями високої хімічної активності або їдкості. Крім цього, в будівництві за допомогою інфрачервоних термометрів здійснюють пошуки проривів теплотрас або теплоізоляційної оболонки будинків. Для контролю над дослідами і іншими діями в космонавтиці пірометри незамінні. Як елементи в сучасних датчиках руху пірометри почали використовуватися зовсім недавно, але дуже ефективно.

Технічні характеристики пірометрів

Принцип роботи інфрачервоного термометра може грунтуватися на оцінці яскравості об'єкта вимірювання - яскравості пірометри. У цьому випадку порівняння проводиться еталонного кольору для певної нитки з отриманими вимірами об'єкта. Пірометр повного випромінювання здатний проводити вимірювання в досить широкій смузі випромінювання всього спектра, а сам прилад носити назву радіаційного. Кольорові пірометри здатні оцінювати температуру об'єкта виходячи з різних спектрів випромінювання тепла для певного матеріалу і відповідних порівняннях одержуваних даних.

Залежно від типу представлення інформації розрізняють графічні і текстово-цифрові модулі в пірометрах. Перші виводять інформацію у вигляді різних кольорів спектрального розташування даних, а другі - як градуси і деяку додаткову інформацію.

Похожие публикации