Суха Суміш Ротбанд


Март 30, 2017 – 12:17
Штукатурим стены без маяков

Ротбанд фініш шпаклівка

У тих, хто не кожен день займається обробкою квартири або дачі (а таких, зрозуміло, більшість), нерідко виникає цілком слушне запитання про те, що таке «Ротбанд»? У розмові з майстром (згідно зібраним нами відгуками - особливо в Москві) це загадкове слово можна чути так часто, що виникає підозра про його магічною, майже окультної, природі.

Ротбанд - історія, технології, витрата і застосування

Для чого потрібен Ротбанд?

Насправді, «Ротбанд» - це торгове найменування сухої гіпсової штукатурної суміші, виробленої підприємствами групи компаній Knauf. Вона застосовується для внутрішнього штукатурення поверхні стін і стелі, їх вирівнювання (див. → внутрішнє оздоблення приміщень). Іншими словами, «Ротбанд» потрібен для того, щоб зробити стелю і стіни рівними, придатними для нанесення фінішної обробки - фарби, шпалер або плитки (подібним призначенням Ротбанда визначаються його технічні характеристики, зазначені в інструкції).

З німецької мови слово Rotband перекладається як «червона стрічка». Крім власне «Червоної стрічки» Knauf виробляє або виробляв раніше «Грюнбанд» ( «зелена стрічка»; штукатурна суміш на цементній основі), «Гольдбанд» ( «золота стрічка»), «Блаубанд» ( «синя стрічка»). Позначати суміші на манер сигарних стрічок, розрізняючи таким чином окремі марки, свого часу запропонував засновник фірми Карл Кнауф. До речі, самі сигарні стрічки були введені в комерційний оборот Гюставом Боком в 1854 році в пору зростання продажів сигар в виключно маркетингових цілях, що дозволяють з усією визначеністю ідентифікувати того чи іншого виробництва.

Історія марки «Ротбанд»

Перша продукція з сімейства «Ротбанд» була проведена в Західній Німеччині в 1962 році. До цього моменту гіпсові суміші, які застосовувалися в ході штукатурних робіт, складалися безпосередньо на місці (на будівельному майданчику) без суворого дотримання рецептури (на око). Основним гальмом промислового виробництва готових сумішей і їх широкого розповсюдженням в середовищі майстрів служило те обставина, що гіпс має звичай швидко схоплюватися. Подолати таку перешкоду виявилося можливим з винаходом добавки-сповільнювач, який отримав назву ...

В даний час на ринку присутня чимала кількість близьких за якістю аналогів Ротбанда. Незважаючи на це він як і раніше залишається улюбленою маркою у більшості майстрів-обробників в Росії. Як його замінника можуть використовуватися такі суміші, як «старателі», «Основа ГІПСВЕЛЛ», «Волма-Шар».

Похожие публикации