Проблема нестабільної напруги і її рішення


Сентябрь 2, 2017 – 08:57
Дверная коробка

Будь-яка електрична техніка, за своїми експлуатаційними параметрами, розрахована на роботу з певними частотою і напругою мережі живлення змінного струму. В основному, розрахунки ці базуються на чинному в Європі стандарті 220 V / 50 Нzілі 380 V.

Однак, якщо взяти вольтметр і заміряти напругу, то можна переконатися, що воно далеко не завжди стабільно. Перепади навантаження в мережі, лінійний опір на лініях великої протяжності (особливо характерно для ЛЕП в сільській місцевості), вплив зовнішніх, погодних факторів - все це може привести до істотних стрибків у ту чи іншу сторону. А це загрожує перебоями в роботі побутової, промислової, обчислювальної техніки, точних приладів, освітлювальної арматури, комунікаційних мереж і т.п., а в при гіршому розкладі - і серйозними їх поломками або аваріями.

Вихід простий - убезпечити себе установкою локального стабілізатора напруги, пристроєм, який забезпечить стабільне живлення на конкретному електроприладі або певній ділянці мережі.

Стабілізатори розрізняються за типами на:

електромеханічні

У цих моделях стабілізація здійснюється за рахунок дії автотрансформатора з рухомим електромагнітним струмознімачем. Система дуже надійна, забезпечує плавну і точне регулювання. Єдине, в чому програють електронним - це швидкість реакції на зміну напруги. Крім того, вони більш габаритні і масивні. Висока точність вихідної напруги (близько ± 3%) робить їх найбільш затребуваними для апаратури, що вимагає особливої стабільності харчування.

Ви можете придбати стабілізатор напруги ампер по самій вигідній вартості на сьогоднішній день.

електронні стабілізатори

У них регулювання відбувається автоматично, керуючими імпульсами семісторний або тиристорної схеми. У них - відмінні показники по швидкості реагування на скачки напруги, але точність стабілізації не така висока. Позитивні якості - малогабаритність і невелику вагу, оснащеність електронною системою контролю і управління. Недолік - слабка захищеність при можливій перевантаження.

релейні стабілізатори

З автоматичними механічними перемикачами, хоча і вони знаходять застосування в побуті або в заміському будівництві.

Стабілізатори можуть бути розраховані на вирівнювання вихідної напруги однофазної мережі 220 V, або трифазної - 380 V, що особливо важливо для електричних машин з асинхронними двигунами.

Більшість сучасних моделей мають кілька надійних каскадів захисту - від короткого замикання, грозових розрядів, перевантаження і перегріву обмоток трансформатора. Для зручності контролю за роботою на них до встановлюються стрілочні або дисплейні вольтметри вихідного і вхідного напруги і амперметр струму навантаження.

Похожие публикации