​Страхова вартість страховки від угону


Август 12, 2017 – 18:38
Установка дверной коробки

Страхова вартість - це дійсна вартість об'єкта страхування (існує ще ринкова вартість, договірна вартість і т.п.). Як правило, для розрахунку вартості нового автомобіля береться ціна, зазначена в рахунку-довідці. Рахунок-довідка є, крім усього іншого, документом, що підтверджує перехід права власності, хоча в ідеалі таким документом повинен бути договір купівлі-продажу. З огляду на популярність угод купівлі-продажу автомобілів за генеральним дорученням, які не тягнуть за собою зміну власника, податкові органи приймають довідку-рахунок до відома про те, що автотранспорт змінив власника.

Прямое урегулирование убытков от ОСАГО Вы можете произвести здесь быстро и без особых усилий.

Часто зустрічається приклад з відмовою в страховій виплаті на тій підставі, що разом з викраденим автомобілем були втрачені всі документи на автотранспортний засіб (свідоцтво про реєстрацію, талон техогляду, страховка ОСАГО або навіть паспорт транспортного засобу). Само собою, що у страхової компанії, та й у співробітників правоохоронних органів виникнуть «зайві» питання до власника авто, адже випадки такої втрати документів одночасно з розкраданням автомобіля вкрай рідкісні і, на перший погляд, виглядають як страхове шахрайство. Однак страхові компанії вважають за краще відмовляти в праві на страхову виплату як в цьому випадку, так і в разі втрати запасного ключа від автомобіля, єдина умова для виникнення у страховика обов'язки у виплаті страхового відшкодування, і таким умовою є факт настання страхового випадку, що під сумнів піддаватися при дотриманні інших умов не може. Тобто положення договору, які встановлюють додаткові умови для настання обов'язку страховика виплатити страхове відшкодування, є недійсними.

Угон є одним з небагатьох страхових випадків, коли страхова компанія зобов'язана, при дотриманні всіх інших рівних умов, виплатити всю страхову суму. Якщо враховувати, що середній розмір комплексного страхування автомобіля складає всього 7-8 відсотків від його вартості, то небажання деяких страхових компаній виплачувати страхову суму стає зрозумілим. Так, всі страховики мають досить професійними службами безпеки, які проводять власні розслідування в разі викрадення автотранспорту. Але відсоток повернутих автомобілів становить близько 10-15, що не можна назвати задовільним ні з точки зору розкриття злочинів, ні з точки зору активної діяльності страхових компаній в пошуку фактично свого ж майна. Деякі не зовсім добросовісні страхові компанії використовують свої юридичні відділи та служби для штучного затягування термінів страхових виплат або відмови від їх здійснення взагалі.

Страхувальнику варто пам'ятати, що уважне прочитання і вивчення пропонованого страховою компанією договору страхування може попередити потенційно можливі непорозуміння. Не варто «соромитися» якомога детальніше розпитувати страхового агента про найменші нюанси страхування автомобіля, забрати зразок договору додому або навіть показати його знайомому юристу. Якщо навіть ви і підпишіть договір страхування, при якому ймовірність отримання страхової виплати або навіть сама ймовірність настання страхового випадку вкрай незначні, то не варто впадати у відчай і опускати руки при словах страховика «Ви ж самі підписали ...». Ніякої договір не може погіршувати становище страхувальника по відношенню до чинного цивільного законодавства та існуючими «Правилами страхування автотранспортних засобів». Держава в деякому роді гарантує захист від зловживань з боку недобросовісних страховиків. Варто відзначити, що існуючі положення законодавства залишають досить просторе поле для маневрів страхових компаній.

Похожие публикации