Види Міжкімнатних Дверей


Март 30, 2017 – 12:22
Строительство дома из

види 1

Вибір міжкімнатних дверей настільки великий, що розбігаються очі. Зазвичай двері класифікуються за п'ятьма основними ознаками: стиль, матеріали, спосіб відкривання, число стулок, конструкція полотна.

Стиль дверного полотна

Який стиль вибрати? Двері повинні вам подобатися і відповідати загальній ідеї інтер'єру (причому відразу двох приміщень, між якими вона встановлена). Виробники та продавці виділяють класичні та сучасні види міжкімнатних дверей . Але кожен з цих видів надзвичайно різноманітний. В одних сучасних моделях простежуються риси етно, в інших вгадується хай-тек, а класичні види міжкімнатних дверей нерідко тяжіють до кантрі.

Матеріал дверного полотна

Традиційний або інноваційний? Як і в колишні часи, з матеріалів найбільш поширена деревина (масив, столярна плита або шпон для облицювання). Також активно використовуються плити на основі волокон деревини: МДФ, ДВП, ДСП, - вони набагато дешевше. Можна знайти на російському ринку і види міжкімнатних дверей зі скла, пластику (ПВХ) і алюмінію.

На світлині:

Для виробництва міжкімнатних дверей в класичному стилі традиційно використовують деревину, а в обробці часто застосовують штучне зістарювання.

Механізм відкривання дверей

Орні, розсувні або складні? Перші - найпоширеніші. Полотно орних дверей кріпиться на петлях і відкриваються всередину або назовні. Особливий підвид орних дверей складають митників, або що коливаються моделі. Вони здатні відкриватися в будь-яку сторону - як всередину, так і назовні. Але розсувні двері при відкриванні нерідко зачіпають меблі або перегороджують вузький прохід.

Якщо приміщення невелике, на допомогу прийдуть складні (гармошки) моделі і розсувні. Перші відкривають отвір, складаючись уздовж стіни або всередині самого отвору. Другі діляться на двері відкатні, які «їдуть» в спеціальну кишеню (на відміну від дверей-купе у них тільки один рейок зверху), і відкатні двері міжкімнатні типу «міні-вена» - їх потрібно потягнути на себе і зрушити убік.

Можливі варіанти дверей за способом їх відкривання.

Число стулок. Залежно від ширини прорізу двері можуть бути одно- або двостулкових (має одне або два полотна). Існують і так звані полуторапольной моделі, в яких одне полотно ширше іншого. У рідкісних випадках, при великій ширині отвору, встановлюються відразу кілька дверей різного типу або розсувний модель з трьома або чотирма полотнами.

Конструкція дверного полотна

Фільонок або щитові? Фільонок моделі складаються з масивної рами з імпостами і перемичками, в яку вставлені пластинки (фільонки) з того чи іншого матеріалу.

Щитові двері теж мають раму, але більш легку. Поверх неї з двох сторін прибиваються або приклеюються щити з деревини, МДФ або ДСП.

Похожие публикации