​Вимірювальні трансформатори напруги


Декабрь 13, 2018 – 17:08
Купить ковролин недорого

Призначенням вимірювальних трансформаторів напруги є забезпечення зниження високої напруги, яке в установці змінного струму подається на вимірювальний прилад і реле захисту і автоматики.

Призначення трансформаторів напруги

Безпосереднє включення високої напруги вимагає використання дуже громіздких приладів і реле, так як необхідно їх виготовлення з високовольтної ізоляцією. Однак виготовити і застосовувати таку апаратуру практично неможливо, тим більше при напрузі, що дорівнює і перевищує 35 кВ. На виставкових композиціях процес описаний досить докладно.

Вы можете приобрести измерительный трансформатор напряжения по самой выгодной стоимости на сегодняшний день.

При використанні вимірювального трансформатора напруги відкривається можливість здійснювати вимірювання високої напруги, застосовуючи будь-який стандартний вимірювальний прилад, у якого розширено межі вимірювання, або обмотку реле, яка включається через трансформатор напруги.

Більш того, цей трансформатор забезпечує хорошу безпеку обслуговування вимірювальних приладів і реле, ізолюючи (відділяючи) їх від високої напруги.

Крім того, використання трансформатора напруги в електроустановці з високою напругою характеризується підвищенням точності електричних вимірювань, точності обліку електроенергії, а також надійністю дій систем релейного захисту і протиаварійної автоматики.

З чого складається вимірювальні трансформатори напруги

Принципи виконання вимірювального трансформатора аналогічні силовому понижувального трансформатора.

У складі вимірювального трансформатора:

сталевий сердечник (пластини листової електротехнічної сталі),

первинна обмотка,

одна або дві вторинні обмотки.

Вимірювальний трансформатор напруги, що включає одну вторинну обмотку

При використанні трансформаторів напруги, що включають одну вторинну обмотку, висока напруга U1 подають на первинну обмотку, а вимірювальні прилади включають на вторинну обмотку (напруга U2).

Співвідношенням первинного і вторинного номінальних напруг розраховують номінальний коефіцієнт трансформації: Кн = U1ном / U2ном.

При цьому на корпус трансформаторів напруги біля затискачів його обмоток завдають такі позначення: початок первинної обмотки позначають великою літерою А, початок вторинної - маленькою літерою а, кінці обмоток - відповідно великою літерою X і маленькою буквою х.

Вимірювальний трансформатор напруги, що включає дві вторинні обмотки

Трансформатор напруги, в якому використані дві вторинні обмотки, застосовується не тільки в вимірювальних приладах і реле, а й в пристрої сигналізації замикання на землю при наявності в мережі ізольованою нейтралі і в пристрої захисту від замикання на землю для мереж, що мають заземлену нейтраль.

При такому типі трансформаторів напруги висновки друге (додаткових) обмоток призначені саме для сигналізацій або захистів при замиканнях на землю. Прийнято ці висновки позначати, як пекло і ХД.

Поширені схеми включення вимірювального трансформатора напруги

Найпростішу схему з одним однофазним трансформатором напруги застосовують для пускових шаф двигунів і для перемикальних пунктів 6 - 10 кВ з метою включення вольтметрів і реле напруг пристроїв АВР. Вони також представлені на виставці.

Три однофазних трансформатора напруги з декількома обмотками, з'єднаних разом згідно зі схемою «зірка-зірка», застосовують при харчуванні трифазної вторинному ланцюзі: вимірювальний прилад, лічильник і вольтметр, який контролює ізоляцію електроустановок 0,5 - 10 кВ, в яких використовується ізольована нейтраль і неразветвленная мережу і де не потрібно сигналізувати про виникнення однофазних замикань на землю.

Для того щоб ці вольтметри виявляли «землю», їх включають на вторинні фазні напруги, а нуль обмоток ВН заземлюють. При цьому вольтметри показують величину первинної напруги між фазами і землею.

Якщо ж необхідно використовувати трансформатор напруги для харчування вимірювального приладу, лічильника і реле, які включаються на міжфазова напруга, то в цьому випадку включення здійснюють за схемою відкритого трикутника. Така схема забезпечить симетричне міжфазова напруга при роботі трансформатора напруги для будь-якого класу точності.

Слід зазначити, що особливістю схем відкритого трикутника є недовикористаної потужність трансформатора. Адже потужність групи, в яку входить два трансформатора, менше потужності групи, що включає три трансформатора, які з'єднані в повний трикутник, не в півтора рази, а в √3 раз.

У електроустановки 6-35 кВ для живлення розгалужених вторинних ланцюгів двома і більше трансформаторами напруги використовують іншу схему. У вторинному ланцюзі замість запобіжника встановлюють двополюсний автомат, в разі необхідності зливу якого блок-контактом замикається ланцюг сигналу «обрив напруги».

Похожие публикации