Затирання Стін


Март 30, 2017 – 12:14
Каркас стены под гипсокартон

шліфування і затирка стін

Якщо при візуальному огляді і перевірці стін правилом і рівнем з'ясувалося, що стіни криві і виправити їх дрібним ремонтом штукатурки або шпаклюванням неможливо, приймають рішення по вирівнюванню стін штукатуркою. При збиванні старого штукатурного шару під стелею кімнати і в місцях опускання електропроводки до розеток і вимикачів потрібно бути вкрай обережним, щоб не перебити дроти. Електроживлення при проведенні демонтажних робіт повинно бути відключено.

Щоб новий штукатурний намет добре зчіплювався зі стіною, бетонні поверхні насікають або обтягують штукатурною сіткою, дерев'яні поверхні оббивають дранкою, а в цегляних стінах обробляють шви існуючої кладки (рис. 5). Мета підготовки стін з будь-яких матеріалів: створити шорстку поверхню, щоб нова штукатурка краще зчепилася з поверхнею стіни. Місця сполучення дерев'яних конструкцій з кам'яними або бетонними обтягують стрічками з штукатурної сітки з осередками розміром 10 × 10 мм, шириною не менше 200 мм.

Мал. 5. Перед штукатурними роботами «розшити» шви цегляної кладки

Економічну товщину штукатурки визначають провешиванием поверхні схилом (рис. 6) або рівнем, після чого, у разі необхідності, встановлюють маяки з розчину і шматочків фанери (рис. 7) або вкручених в дюбелі саморізів. Маяки, що позначають загальну товщину вирівнюючого шару, повинні висохнути до початку штукатурних робіт. Перед затиранням штукатурки шматочки фанери і саморізи видаляють зі стіни. Саморізи можуть бути погано обробленими, вони заіржавіють і на поверхні обробки виступлять іржаві плями.

Мал. 6. Провешивание стіни і послідовність установки маяків під штукатурку
Рис. 7. Один із способів установки маяків

У тих випадках, коли штукатурка робиться забудовником вперше, влаштовують маяки (рис. 8), що представляють собою металеві профілі, що визначають проектне положення товщини штукатурки. Ці рейки мають маркування ПМ 21 × 6 або ПМ 26 × 10, що розшифровується, як (профіль маячковий в якому цифри 21 і 26 позначають ширину підстави, а 6 і 10 - висоту маяка 6 або 10 мм. В разі товстого штукатурного намета купуються маяки висотою 10 мм. Довжина профілів становить 3 м, зайве відрізають ножицями по металу. Маяки встановлюють вертикально і кріплять до стіни в декількох точках «вморажіваніем» в розчинні ліплення.

Мал. 8. маячкових профіль

Похожие публикации