​Класифікація перистальтичних насосів


Март 20, 2019 – 08:47
ковровые покрытия

Розрізняють дві головні різновиди цих приладів. Це трубкові або шлангові насоси. Головна відмінність між ними в різних еластичних проточних елементах. Так, з назви зрозуміло, що якість цих деталей можуть застосовуватися або шланги або трубки. Купити перистальтичний насос Ви можете на сайті mir-nasosov, за найвигіднішої вартості на сьогоднішній день.

Трубки для перистальтичних насосів часто наводяться з різних полімерів - вони відрізняються високим рівнем стійкості до різних хімічних речовин, мають гарну герметичністю, а також еластичністю і міцністю. Еластичність вкрай необхідна для того, щоб прилад працював максимально коректно. Дуже важливий склад полімерного матеріалу - трубка повинна бути пасивна до робочої рідини.

Шланговое обладнання найчастіше використовується для задач, коли потрібно перекачати великі обсяги жорстких робочих рідин, в яких, до того ж, міститься більше кількість твердих частинок. Матеріалом для шлангів служить гума. Сам шланг має кілька шарів і армуючі вставки.

Головним робочим елементом перистальтичних насосів вважається еластичний канал. Це відрізок шланга або труби. Крім цього каналу пристрій складається їх ротора і терка. Ротор оснащений спеціальною притискної системою а трек служить упором для притиснення еластичного проточного елемента. Ротор встановлений на валу, який за допомогою редуктора з'єднується з електромотором.

В основі дії приладу - ефект перистальтичного продавлювання. Ротор обертається, тим

самим передає обертання притискним елементам. Вони притискають шланг або трубку до треку, тим самим перекриваючи прохід - так запобігає зворотне перетікання середовища.

Трубка деформується в двох місцях - виділяють ділянку сплющивания і розпрямлення. Там, де еластичний елемент сплющується, зменшується обсяг і збільшується тиск - середовище проштовхується далі по проточного елементу. Потім, в зоні розпрямлення обсяг збільшується і створюється розрідження, внаслідок якої обсяг заповнюється рідинами.

Похожие публикации