​Технологія виготовлення скляних вітражів своїми руками


Октябрь 30, 2018 – 17:47
Детский пол в комнате

а здатна перетворити будь-який інтер'єр. Вітражі наповнюють приміщення кольоровим світлом, подібно до коштовних каменів вони виблискують і переливаються.

Качественный электросамокат Вы можете купить на сайте https://hoverboard.com.ua/electrosamokat/ по самой выгодной стоимости на сегодняшний день.

Інструмент для збірки скляного вітража:

- масляний склоріз;

- верстат для підточування скла (найчастіше використовують kristal2001);

- маркер;

- паяльник.

Технологія виготовлення вітража

Виготовлення Тіффані і класичного вітража починається з ескізу, на картоні опрацьовується певний малюнок, виконується розбивка на сегменти скла, чорним маркером розмічається обплетення, підбирається скло за кольорами. Малюнок, переноситься на кальку в вигляді контура. На поверхні столу за допомогою скотча закріплюється калька з контуром і починається підбір скла.

На цьому етапі технології складання вітражів розходяться, для класичного вітража обов'язково необхідно набити дерев'яні рейки, так як скло періодично доводитися впихати в оплетку, і вітраж може зрушитися і малюнок деформується. Скло вирізується, і підточуються на верстаті. Кожне вставлене скло обмежується опліткою і стик пропаивают. Таким способом вітраж повністю збирається і перевертається на інший бік і стики пропаіваются.

Збірка вітража Тіффані кардинально відрізняється від збірки свинцево-паечного вітража. Вирізається сегмент вітража з опалового скла, бажано скло вирізати дуже точно без подальшої підточування. Торець скла обклеюється спеціальною фольгою з шаром смоли і укладається на кальці. Вирізається ще одне скло, обклеюється фольгою і укладається поруч. Між собою згуртовуються оловом за допомогою паяльника, для того щоб стекла не зсувалися по краю набивають цвяхи, набивати необхідно акуратно, щоб не прорвати фольгу. Таким чином, вітраж збирається повністю і потім можна приступати до пайки швів. Для армування вітража використовується латунна смуга, яка прокладається між торцями елементів вітража і при Запевняю швів повністю закривається оловом.

Пайка швів найскладніший процес, так як складно виконати красивий шов без помилок, тому попередньо необхідно потренуватися пропоювати шов. Вітраж перевертається на інший бік і виконується пайка швів. Для цього використовується паяльна паста. Після виконання пайки швів, по периметру припаивается обрамляє профіль.

Вітраж монтується в віконні отвори або встановлюється в двері.

Похожие публикации