​Зєднання поліпропіленових труб своїми руками


Ноябрь 9, 2018 – 21:05
Подсобрали и вот что вышло

Поліпропіленові труби з'явилися недавно, але зробили справжню революцію в сантехніці. У порівнянні з металевими вони прослужать півстоліття і не зруйнуються в результаті впливу на них навколишнього середовища. І як наслідок, попит на такі труби великий. А ось як вирішити проблему з'єднання поліпропіленових труб?

Можна запросити майстра, але при бажанні реально це зробити самому. Існує наступні способи: метод зварювання і метод без зварювання. Тепер розглянемо їх більш детально.

метод зварювання

Ви можете замовити професійний ремонт офісних приміщень від Fullhouse, за найвигіднішою вартістю на сьогоднішній день. 

З'єднання відбувається зварювальним приладом, в народі його називають «праскою». У роботі він нагадує паяльник, зварювання відбувається, коли нагріваються взаємодіючі поверхні. Але слід врахувати один момент. Для додання міцності кінці труб нагрівають зовні, а деталі з'єднання знаходяться всередині.

У наборі такого зварювального апарату представлені насадки різних діаметрів. Перед використанням уважно прочитайте інструкцію. А при відсутності досвіду подібної роботи, потрібно спочатку потренуватися, щоб виключити неприємні моменти в роботі. Добре б ще подивитися відео з даної теми, зайва інформація не зашкодить.

Покроковий процес:

1. Для початку «праска», який працює від електромережі, розігрівають до температури 270 градусів. Знадобиться заздалегідь підготувати матеріал для роботи - нарізати необхідні відрізки і зачистити їх. На трубах можна зробити позначки, щоб було зрозуміло, як глибоко потрібно вставляти їх в апарат

2. Труби для нагріву слід занурювати рівно, без перекосів. Це позначиться на якості роботи.

3. Розплавлений труби і деталі акуратно виймають з інструменту і з'єднують між собою. На цьому етапі рівність спайки має величезне значення. З'єднувати деталі слід, придавлюючи їх, але не сильно. І ні в якому разі не прокручивайте елементи навколо своєї осі.

4. Як тільки з'єднали частини, буде потрібно ще кілька хвилин тримати їх в нерухомому стані.

Але при виконанні всіх дій потрібно тримати в увазі ще дещо. А саме, шви на внутрішній поверхні повинні бути прохідні. При плавленні виникає невеликий горбок, що може бути ризиковано, особливо на трубах малого діаметра.

Через сильний нагрівання на матеріалі може виникнути багато напливу. Так ось цього не можна допускати. Виріб обов'язково має проходити перевірку на прохідність. Наприклад, в труби потрібно налити води або продути.

При закупівлі матеріалу, завжди беріть більше, адже від помилок ніхто не застрахований. І якщо подумати, в розпал роботи їхати в магазин дуже проблематично.

Після монтажу способом зварювання, поліпропіленові труби використовують як в опалювальній системі, так і в гарячому водопостачанні.

Метод без зварювання або «холодний»

З'єднання відбувається за допомогою компресійних фітингів. Їх ставлять на розгалуженнях, повороти, при зміні діаметра труб і для зручності збирання і розбирання трубопроводу. Варто врахувати, що крім фітингів знадобиться і обтискний ключ.

Цей спосіб менш популярний. Адже для виконання всіх операцій йде більше часу, ніж на з'єднання труб зварюванням.

У висновку варто зазначити, що при бажанні поліпропіленові труби можна з'єднати самому. Головне дотримуватися правил і норм технології процесу монтажу. І позитивний результат не змусить себе чекати.

Похожие публикации