Облицювання Стін Гкл


Март 30, 2017 – 16:11
Облицовка стен кирпичом фото

Найбільш затребуваним матеріалом для внутрішньої обробки приміщення на сьогоднішній день є гіпоскартон. Це обумовлено його невисокою ціною, якістю і можливістю в короткі терміни вирівняти навіть найскладніші ділянки стін.

Є два способи кріпити гіпсокартонні листи - з використанням каркаса або без нього. У будь-якому випадку установка ГКЛ проводиться після монтажу електропроводки, водопроводу, каналізаційної та опалювальної систем, але до укладання фінішного підлогового покриття . При цьому в приміщенні повинна бути нормальна вологість і температура не менше 150С.

Почнемо з безкаркасних технології кріплення, яка вимагає використання спеціального клею і може бути застосована до стін висотою до 10 метрів. Залежно від якості стін можна вибрати один з декількох способів.

Припустимо, у вас ідеально рівні стіни, наприклад, з великих залізобетонних панелей. В цьому випадку вам знадобиться гіпсовий клей, який наносять на гіпсокартон зубчастим шпателем по периметру і поздовжніми смугами. Якщо ж стіни мають невеликі нерівності до 20 мм, клей наноситься по довжині панелі точково з відрізком близько 35 см (по периметру - трохи менше).

На стінах з нерівностями більше 20 мм (цегляні, кам'яні, блокові) використовується інший спосіб. Спочатку гіпсокартон ріжуть на смуги і приклеюють, стежачи, щоб між крайніми могла увійти ціла панель. Щоб забезпечити знаходження смуг в одній площині, використовуються маячки, встановлені за допомогою схилу. Потім встановлюють самі листи, притискаючи їх до смуг, постукуючи по поверхні. Для спрощення закладення швів між панелями залишають 7-міліметровий зазор.

І, нарешті, бескаркасное кріплення ГКП до дуже нерівній стіні. Спочатку потрібно заґрунтувати стіну і наклеїти на неї смуги до 100 мм довжиною, розташовуючи їх у шаховому порядку. Для рівності використовуйте Т-образні маячки і схили. Коли клей затвердіє, знову нанесіть склад на смужки і притисніть до них панель. Для формування зовнішніх і внутрішніх кутів застосовуються шпаклівка і алюмінієві куточки.

Каркасне кріплення теж вимагає підготовки, але вона виглядає по-іншому. Спочатку монтується каркас з металевого профілю, який враховує висоту конструкції і кількість шарів ГКЛ. При довжині облицювання більше 10 м необхідно зробити компенсаційні зазори, які допоможуть запобігти деформацію листів при зміні вологості і температури.

Похожие публикации