ШТУКАТУРКА СТІН: ЯК ПРАВИЛЬНО ШПАКЛЮВАТИ СТІНИ СВОЇМИ РУКАМИ


Март 30, 2017 – 12:31
Установка дверной коробки с

Отштукатуренние стіни під шпалери

Як шпаклювати стіни своїми руками, не користуючись послугами фахівців і не допускаючи помилок, знає не кожен. Дуже важливо, в процесі підготовки стін до опоряджувальних робіт дотримуватися технологій, по черзі виконувати етапи і правильно використовувати будівельний інструмент, тоді в результаті ми отримаємо рівну і гладку поверхню.

Який шпаклівкою краще обробляти стіни?

За призначенням шпаклівку ділять на типи:

  • стартова, використовується як вирівнюючий шар
  • декоративна (фінішна)
  • універсальна

Склад практично всіх типів шпаклівки однаковий: пластифікатори, основа і адгезиви. Компонент, який закладений в основу, - головна відмінність, що дозволяє розділити Шпаклювальний матеріал на:

  • цементний
  • полімерний
  • гіпсовий

Перед тим як самостійно шпаклювати стіни, потрібно вивчити переваги і недоліки в роботі з кожним видом шпаклювальною суміші, підготувати інструменти і матеріали, які знадобляться в роботі.

Таблиця відмінності шпаклівки за складом

вид

призначення

переваги

недоліки

гіпсова

для кімнат, в яких відсоток вологості нижче норми (спальні, передпокої)

в результаті отримуємо гладку поверхню, на стіну допустимо наносити шар не більше 2 мм, схоплюється протягом двох годин

швидко сохне, боїться вологи

цементна

для приміщень з високим рівнем вологості (кухні, фасади, цокольний поверх)

невисока вартість, водостійкість

згодом можуть з'явитися тріщини, невелика усадка

полімерна

для приміщень, в яких нормальний рівень вологості

після нанесення шпаклівки на стіну, утворюється ідеальна поверхня для подальших робіт (фарбування, обклеювання шпалер), швидко схоплюється, добре лягає

дорогий матеріал

Підготовка поверхні стіни під шпаклівку

Стіни шпаклювати своїми руками нескладно, якщо дотримуватися технології і послідовність в процесі. На першому етапі необхідно підготувати поверхню стіни. Важливо щоб стіна була сухою і чистою. Не рекомендується шпаклювати стіни, які промерзла.

Щоб Шпаклювальний матеріал ідеально ліг на стіни, використовують грунтовку. Стіни ґрунтують перед нанесенням шпаклівки. Грунтовка забезпечує з'єднання шпаклівки зі стіною. Розчин грунтовки потрібно наносити рівномірно, без пропусків, для цього використовують спеціальний валик. Грунтовку можна нанести в один шар і дати просохнути.

Вирівнювання стін по маяках своїми руками Як вирівняти підлогу своїми руками? Як шпаклювати стіни для шпалер: поради щодо самостійної обробці стін

Похожие публикации