Як Вирівняти стіни


Март 30, 2017 – 11:42
Штукатурим стены без маяков

Кривизну будь-яких стін можна виправити за допомогою гіпсокартону. Його листи мають велику площу, тому процедура вирівнювання не обійдеться дорого, та й каркас можна не робити.

Якщо приміщення сухе (дитяча, спальня), то застосовують звичайний гіпсокартон (ГКЛ) без просочень сірого кольору з кубової маркуванням. Для кімнат, де вологість підвищена, використовують матеріал з посиленою вологостійкістю (ГКЛВ). Листи будуть зеленуваті, а маркування - синя. Для кухні потрібно використовувати гіпсокартон (ГКЛВО) зеленуватого кольору і червоною маркуванням із захистом від вологи і вогню.

У будинку поверхню стін рідко буває рівною. Стіни будуть майже рівними, якщо їх кривизна до чотирьох десятих сантиметра, не надто рівними, якщо кривизна від чотирьох десятих до двох сантиметрів і кривими, у яких кривизна від двох до чотирьох сантиметрів.

Якщо у вас стіни майже рівні, то в цьому випадку алгоритм вирівнювання буде виглядати наступним чином:

  1. Фарбу або шпалери очистити до штукатурки. Перевірити чи є порожнечі під штукатуркою. Якщо так, то в цих місцях її необхідно відбити. Все поглиблення зашпаклювати.
  2. Жирні плями треба прибрати, стіни обмести віником.
  3. Вимірявши стіну, визначити число цілих листів. Зробити розмітку під розетки і вимикачі.
  4. Нанести грунтовку на стіни.
  5. Клей розвести згідно інструкції і ретельно перемішати.
  6. Зубчастим шпателем нанести склад по периметру аркуша і зробити дві смуги посередині.
  7. Перший лист встановити строго вертикально і притиснути до стіни. Вирівняти його можна постукуючи гумовим молотком. Плити монтувати щільно один до одного і стежити, щоб клей не заповнював межшовний простір.
  8. Після висихання шви заповнити силіконовим герметиком.

Криві стіни вирівнюють гіпсокартоном без каркаса тільки в тому випадку, коли приміщення дуже маленькій площі. Каркас роблять з листів ГКЛ, а не з профілю, який відніме у приміщення близько п'яти сантиметрів. Нарізають смуги з листів гіпсокартону шириною десять сантиметрів і приклеюють їх на стіну. Смуги клеять вертикально, роблячи між ними відстань у п'ятдесят сантиметрів. Три дня необхідно для висихання каркаса. Після цього на нього клеять листи гіпсокартону.

Похожие публикации