Малярські Роботи це


Март 30, 2017 – 15:29
отделочные работы прайс лист

Забарвлення стін Фарбування стін

Нанесені склади забарвлень після їх висихання і затвердіння утворюють міцно зчеплену з поверхнею, що фарбується захисну плівку.

При виконанні М. р., Окрім фарбувальних складів, застосовуються різні розчинники і розчинники фарб (скипидар, уайт-спірит, ацетон та інші), сикативи (для прискорення висихання олійних фарб), а також допоміжні малярні суміші - грунтовки, шпаклівки, пасти і пр. М. р. виробляються після закінчення монтажних і спеціальних будівельних робіт, тобто в умовах, що виключають можливість пошкодження і забруднення пофарбованих поверхонь. М. р. характеризуються багатоопераційної як підготовчих, так і основних процесів забарвлення. Зазвичай М. р. включають: очищення поверхні, нанесення огрунтовочного складу, підмазку нерівних місць, шліфування, шпаклівку, власне забарвлення і остаточну обробку поверхні.

Великі масштаби будівництва в СРСР викликали істотні зміни в способах і засобах виконання М. р. У сучасних умовах все основні операції при виробництві М. р. механізовані. Зазвичай на будівельний майданчик поставляються готові фарбувальні склади, що випускаються промисловістю, які механізованим способом транспортуються до робочих місць і наносяться на оброблювану поверхню. У ряді випадків приготування малярних складів здійснюється централізованими колірними майстернями, обладнаними високопродуктивними агрегатами, а також пересувними малярськими станціями ( рис. ). Очищення великих поверхонь (фасадів) перед фарбуванням виробляють піскоструминними апаратами, в приміщеннях використовуються шліфувально-затирочні машини і інструмент з електричним або пневматичним приводом. Шпаклівка здійснюється механізованим шпателем або за допомогою спеціального агрегату повітряного розпилення шпаклювальних складів з наступним разравниванием оброблюваної поверхні. Для прооліфлення, грунтовки і нанесення малярних складів застосовуються фарбувальні агрегати, Фарбопульти, пістолети-фарборозпилювачі (Див. Пістолет-фарборозпилювач), пневмовалікі. При невеликих обсягах робіт і там, де неможливо використовувати механізми, фарбування виробляється за допомогою ручного інструменту. У деяких випадках в М. р. може бути включений ряд художніх оздоблень: набризк, оброблення губкою, накатка малюнка валиком, фактурна забарвлення, розпис по трафарету і інші.

М. р. (При великих обсягах робіт) здійснюються по горизонтальній або вертикальній схемі, тобто по поверхах або по секціях. Будівля розбивається на приблизно рівні за трудомісткістю ділянки (захватки), що закріплюються за бригадами малярів. Бригади включають ряд ланок, склад яких (за кількістю і кваліфікації малярів) визначається в залежності від складності намічених до виконання технологічних операцій.

Внаслідок багатоопераційної і необхідності технологічних інтервалів між окремими процесами М. р. все ще залишаються досить трудомісткими і тривалими при їх незначній кошторисної вартості. У сучасному житловому та цивільному будівництві М. р. складають: по трудомісткості 10-12%, по вартості 3-3, 5%, за тривалістю до 30% від часу, що витрачається на будівництво всього об'єкта. З метою скорочення трудових витрат і тривалості М. р. підприємства будіндустрії поставляють на будівельні об'єкти різні елементи і вироби (віконні і дверні блоки, вбудоване обладнання, плінтуса, поручні, балконні огорожі, радіатори, труби та ін.) в пофарбованому вигляді або підготовленими для остаточної забарвлення.

Літ .: Свржек В., Малярські та художньо-декоративні роботи, переклад з чеського, 4 видавництва., М., 1964; Богданов П. Ф., Жгун Е. С., Заготівля малярних складів в централізованих майстернях, 2 вид., Л. - М., 1965; Будівельні норми і правила, ч. 3, розділ В, гл. 13. Оздоблювальні покриття будівельних конструкцій, М., 1969; Добровольський Г. Н., Короткий довідник маляра-альфрейщіка, 2 вид., К., 1970; Суржаненко А. Е., Декоративні малярні роботи , М., 1971.

Похожие публикации