Чи потрібно Вирівнювати Підлогу під Ламінат


Март 30, 2017 – 14:45
Ковролин на пол фото

Як вирівняти підлогу під ламінат

Допустима нерівність підлоги під укладку ламінатуЛамінат - досить вимогливе покриття, що потребує рівному і міцному підставі. Перепади висот, ямки, горбки, тріщини, які опинилися на чорновій підлозі під ламінатом, значно знижують термін його служби. Вони стають причиною виникнення незапланованих додаткових навантажень на замкові з'єднання планок. Навіть одна ямка на підставі створить «провал», наступаючи на який ви будете прогинати планки ламінату, випробовуючи на міцність замкові з'єднання. Пробкова підкладка відмінно компенсує нерівності підлогиРано чи пізно це призведе до появи видимих щілин, розхитування, а можливо і поломки замків. Таким чином термін служби ламінованого покриття буде знижений, а зовнішній вигляд з самого першого дня залишить бажати кращого.

Так що ж робити, якщо вам потрібно покласти ламінат на нерівна підлога? Можливі два варіанти: або застосувати традиційні способи вирівнювання підстави, або використовувати альтернативні методи, які нівелюють негативні наслідки від нерівностей. Розглянемо всі ці способи.

Нівелює суміш для вирівнювання бетонної підлогиОбмовимося відразу: відповідним підставою для ламінату вважається підлогу, перепади висот на якому не перевищують 2 мм / п.м. Це допустимі норми кривизни, при яких внутрішня напруга покриття незначні і не призводять до поломки замків. Перевищення цих цифр потребує корегування.

Допустима нерівність підлоги під укладку ламінату

  • пінополіетилену;
  • спіненого полістиролу;
  • екструдованого пінополістиролу;
  • поліуретану;
  • натуральної пробки (варіант - з суміші пробки і бітуму або гуми);
  • деревно-волоконних плит.

Будь-які підкладки, існуючі на ринку, здатні компенсувати деякі нерівності підстави. Вирівнюючі здібності залежать від їх щільності і товщини. Наприклад, звичайна підкладка з пінополіетилену товщиною 2 мм вирівнює поверхню підстави до 1 мм / м.п. Плити OSB для вирівнювання дерев'яної підлоги під ламінатДеревно-волоконні підкладки «ISOPLAAT» або «Тихий хід» більш ефективні. Плити «ISOPLAAT» товщиною 4 мм здатні компенсувати перепади до 3 мм / п.м., А товщиною 12 мм - цілих 5 мм / п.м.! Приблизно ті ж здібності і у деревно-волоконних підкладок «Тихий хід».

Пробкова підкладка відмінно компенсує нерівності підлоги

У тому випадку, якщо перепади статі перевищують можливості підкладок, залишається одне - зайнятися вирівнюванням. Найпоширеніші підстави під ламінат - це бетонні плити або дерев'яні підлоги. Будь-який з цих варіантів вимагає свого підходу до вирівнювання.

Похожие публикации