Як побудувати Денник (бокс) або стійло


Март 30, 2017 – 14:41
Как выровнять полы в квартире

3. Коркові підлоги

Як побудувати Денник (бокс) або стійло. Автор: Вольфганг Крессе

Денник, званий ще безприв'язним стійлом, верстатом, стійловим приміщенням, без сумніву, є найбільш підходящим видом розміщення для коней будь-якого віку і розміру, оскільки надає коням необхідний спокій, а також мінімум руху і контакту з навколишнім середовищем. Таким чином, утримання коней в денниках - питання не тільки будівельного плану і будівельних витрат, але і також заходів по дисциплінування і вихованню коні. Оскільки розміщення в денників вимагає від коня уважності і спостережливості, то пом'якшується її полохливість і пов'язана з нею боязкість, якщо не зникає взагалі.

Такі недоліки стійлового утримання як топтання, суєта, стуки, гризня і т. Д. При утриманні в денниках проявляються рідко, тому що коні менше страждають від нудьги. Завжди є на що подивитися, адже денник - НЕ темниця. Він, скоріше, як спостережна вишка, що дозволяє коні з інтересом спостерігати за протікає навколо життям.

Бокс з вигоном

Ідеальним рішенням, без сумнівів, являетс бокс з прилеглим загоном (паддоком), який за бажанням дає коні можливість перебувати в стайні або на свіжому повітрі. Тільки в погану погоду або в холодну пору року нам слід втручатися і обмежувати за часом вихід в загін.

Якщо це неможливо, то нам слід влаштувати хоча б "зовнішній бокс", тобто додатково до дверей боксу за допомогою роздільної двері створити доступ до зовнішнього світу. При відкритій верхній половинці двері кінь має можливість брати участь в житті поза стайні. При цьому, g ^ o слід звернути увагу на те, щоб всі інші вікна і двері були закриті або розташовані так, щоб не міг виникнути протяг.

Зрозуміло, додаткові зовнішні двері піднімуть ціни будівництво нової стайні або перебудову, але здорова і уважна коня нам дорожче.

Правильні розміри денніка, або боксу

Велике значення для гарного самопочуття коні мають габарити денніка (боксу). Денники в кінноспортивних комплексах в більшості випадків мають розміри лише 3 х 3 м, що обумовлено великими витратами з будівництва та утримання такого конюшенного комплексу. Зрозуміло, ці розміри боксу прораховані, але за шкалою мінімуму вони отримують оцінку всього лише "задовільно".

Похожие публикации