​Гладіолуси в ландшафтному дизайні


Декабрь 4, 2018 – 20:47
Купить Напольное покрытие для

Гладіолус вважається дуже примхливим квіткою. Причому він проблематичний не тільки у вирощуванні, але і в застосуванні в дизайні садової ділянки. Це настільки особливі квіти, що, якщо посадити їх дуже багато, - це буде виглядати як плантація селекціонера. Якщо ж ви посадите їх мало - вони буду виглядати нещасно і самотньо. Тому їх і не люблять ландшафтні дизайнери. Але все-таки, якщо дотримуватися кількох правил, то можна вдало вписати ці квіти в дизайн своєї присадибної ділянки.

З огляду на те, що гладіолус вражає всіх своєю пишністю під час цвітіння, поруч з ним не потрібно садити щось інше. Але з огляду на те, що цвіте він не довго, можна підібрати до нього рослини, які прикрасять і доповнять його після цвітіння. Навесні це можуть бути будь-які цибулинні рослини. Після цвітіння ділянку гладіолусів можна прикрасити за допомогою гортензії.

Якісна та професійна медтехніка і вироби купити за найвигіднішою вартістю на сьогоднішній день.

Не потрібно розміщувати поруч з гладіолуса піднесені жоржини. Так як періоди цвітіння цих рослин збігаються, вони будуть конкурувати. Краще посадити бордюрний сорт жоржин. В такому випадку вони буду доповнювати гладіолуси.

Зазвичай ці квіти садять у вигляді «букетів», так як по одному вони не виглядають. Підбираючи сорти в такий букет потрібно врахувати те, що крупноцветковие рослини можуть затьмарити мелкоцветковиє. Тому їх потрібно садити окремо. Також бажано окремо розміщувати квіти з приблизно однаковим тоном забарвлення. Разом вони будуть виглядати не дуже красиво.

Двоколірні сорти теж треба розмістити окремо. Ви можете на свій смак підбирати те, які тони забарвлення з якими поєднуються.

На задньому фоні в цих квітів найкраще виглядають дерева. Садити їх на газоні не бажано, так як їх не можна викопати відразу після цвітіння. Значить, вони завжди будуть на увазі, і будуть заважати стрижці газону. Їм також більше підходять височини, так як вони не люблять перезволоження.

Те, що гладіолуси саджають дуже компактно, полегшує догляд за ними і їх викопування. Тому їх можна поєднувати з багаторічників, які характерні потужної розгалуженої кореневої системою.

Можна використовувати ці квіти в якості бордюри. При цьому висаджувати їх треба щільно в 5-6 рядів. Можна при цьому згрупувати їх за кольором, зробити плавний перехід з одного відтінку в інший. Так як більшу частину літа вони вдають із себе тільки зелене листя, то можна посадити біля них якісь квіткові однорічні бордюри. Вони не будуть заважати вам викопати цибулини восени і будуть служити додатковим прикраса до цих шикарним зеленим листя.

Якщо ви є прихильником гладіолусів, і не бачите своєї ділянки без них, - намагайтеся не допускати одноманітність в квітника. Подивіться в мережі в розділі дизайн ділянки фото різних квітників, створіть свій варіант. Експериментуйте, і ви зрозумієте, що не так вже й складно розташувати ці квіти на вашій ділянці.

Похожие публикации