Оздоблювальні роботи


Март 30, 2017 – 15:34
работы доме ремонты отделочные

У практиці сучасного будівництва житлових, товариств. і промислових будівель технологія виробництва О. р. істотно змінилася. Все більше застосування знаходять збірні великорозмірні елементи, конструкції і деталі заводського виготовлення, що доставляються на будує. майданчик в остаточно обробленому вигляді (наприклад, панелі стін і перекриттів, санітарно-технічні кабіни, віконні та дверні блоки та ін.), що значно скорочує загальний обсяг послемонтажних О. р. Промисловістю освоєно випуск ряду ефективних оздоблювальних матеріалів (Див. Оздоблювальні матеріали), що дозволяють відмовитися від найбільш трудомістких і тривалих, т. Н. «Мокрих», процесів і поліпшити якість обробки (листи сухої штукатурки, облицювальні плити і плитки з пластмас, вологостійкі шпалери і т.п.).

О. р. на будівельних об'єктах виконують за допомогою різноманітних засобів механізації (пересувні штукатурні і малярні станції, агрегати для влаштування підлог з полімерних матеріалів, шпаклювальні апарати, шліфувальні машини, затирочні машини, електрокраскопульти, вібронасоси і ін.), що значно полегшують і прискорюють процеси обробки будівель і скорочують кількість технологічних операцій. Однак О. р. все ще вельми трудомісткі і складають в житлово-цивільному будівництві до 35% всіх трудових витрат на будівельно-монтажних роботах.

Один з найбільш трудомістких видів о. р. - облицювальні роботи, призначенням яких є покриття лицьових поверхонь конструкцій штучними виробами з природних або штучних матеріалів. Всі облицювальні вироби зазвичай поставляють на будівельний об'єкт згідно із заданими розмірами, забарвленням і фактурами, в готовому до застосування вигляді. По виду використовуваних виробів і способам їх кріплення до поверхонь розрізняють облицювальні роботи зовнішні і внутрішні.

Зовнішні облицювальні роботи зводяться головним чином до облицювання фасадів будівель і споруд плитами і деталями з природного каменю, лицьовою цеглою, керамічними каменями і т.п .; їх виконують, як правило, з внутрішніх риштовання (Див. Підмости) одночасно з кладкою стін; простір між стіною і облицюванням заповнюють цементним розчином. Іноді кам'яне облицювання роблять по готовим стін; в цьому випадку її ведуть з зовнішніх риштувань (див. Ліси будівельні). До стіни облицювання прикріплюють за допомогою монтажних пристосувань (т. Н. Закрепов, що закладаються в отвори, висвердлені в стіні) і заливки пазух розчином. Застосовується також кріплення облицювання за допомогою встановлених в стіні сталевих шин або стрижнів (т. Н. Облицювання на віднесенні). Конструкція облицювання повинна виключати можливість проникнення вологи через шви і стики облицювальних виробів.

Для внутрішніх облицювальних робіт, які полягають в основному в облицюванні стін, підлог і стель, в сучасному масовому будівництві застосовується широкий асортимент матеріалів і виробів, що дозволяють урізноманітнити і покращувати обробку інтер'єрів будівель: керамічні та пластмасові плитки, деревостружкові, деревоволокнисті і азбестоцементні плити (в т. ч. з емальованому поверхнею), декоративна фанера, паперово-шаруватий пластик, декоративно-акустичні плити і т.п. Облицювальні роботи всередині будівель виконуються, як правило, після закінчення загальнобудівельних робіт; до початку робіт повинні бути прокладені всі приховані проводки, закінчено пристрій стояків і санітарно-технічних трубопроводів; облицьовується поверхню вирівнюють і просушують, вироби сортують за формою, розмірами і квітам, при необхідності у виробах прішліфовивать кромки і просвердлюють отвори. Кріплять вироби на розчинах, мастиках, за допомогою обрамляють фасонних розкладок, на шурупах і ін. Способами.

Похожие публикации